Seans z sensem - kino w szkole

Od października do grudnia 2019 r.realizowaliśmy projekt edukacji kulturowej i medialnej „Seans z sensem”. Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Świętokrzyskiego Konkursu Młodych Inicjatyw dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie wszystkich klas szkoły wzięli udział w projekcjach filmów, programów edukacyjnych, animacji, słuchowisk. Odbyło się także spotkanie  z edukatorem medialnym. Celem projektu była popularyzacja kultury oraz odpowiednich kompetencji społecznych. Wykorzystaliśmy zasoby NINATEKI EDU - pierwszej tego typu multimedialna biblioteka edukacyjna w Polsce. Gromadzone są w niej  materiały audiowizualne, która są świetnym wprowadzeniem w świat mediów, filmu, animacji, kultury i sztuki. Każda projekcja była pretekstem do rozmowy o wartościach, postawach oraz do podejmowania aktywności.