Ze względu na specyfikę nauki zdalnej, przyjęte formy realizacji działań uległy modyfikacji. W listopadzie zrealizowana została druga część bloku II – „Kalendarz” oraz blok III – „Strefy czasu”.
Uczestnicy zaprojektowali i wykonali kartkę z kalendarza na 2021. Przy wykonaniu prac wykorzystano programy, m.in. Photo Scape, Pically oraz Funbook. Do realizacji zagadnień dotyczących stref czasowych użyto mapy z podziałem na 24 strefy z uwzględnieniem czasu urzędowego. Do obliczeń posłużyła interaktywna mapa „Zegar czasowy”, dzięki której uczniowie określali i obliczali czas w różnych punktach na Ziemi. Zastosowano też przelicznik czasowy. Tym samym uczestnicy dowiedzieli się, jak zmienia się czas w zależności od kierunku (wschód lub zachód). Znaczącą rolę w realizacji zadań odegrali rodzice. Widoczna była też współpraca między uczniami.