Nazwa tegorocznego projektu nawiązuje do działań, których motywem przewodnim będzie czas. Zaplanowany jest dla uczniów klas IV – VI. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Zostaną podzielone na cztery bloki tematyczne: I - Zegar, II - Kalendarz, III - Strefy czasu, IV - Prędkość, droga, czas. Wszystkie zaplanowane cele realizować będę, stosując aktywne oraz innowacyjne metody nauczania, takie jak: grywalizacja, technika animacji, tutoring, Web Quest. Już na wstępie, zostanie przeprowadzony dwuczęściowy test diagnostyczny. Składać się będzie z quizu, wygenerowanego na stronie quizizz.com oraz z krzyżówek opracowanych na LearningApss, Educandy. Zaproponowane formy, w sposób ciekawy, zabawny, bezstresowy, sprawdzą wstępną wiedzę uczniów. W dalszej kolejności przejdziemy do realizowania treści zawartych w blokach tematycznych. Zaproponowane zajęcia urozmaici „katalog" pomysłów, w skład którego wejdą ćwiczenia, gry i polecenia o różnym stopniu trudności. Uczniowie samodzielnie będą wybierać zadania. Za poprawne ich wykonane przydzielone zostaną punkty. Wszystkie przedstawione działania, mają na celu rozbudzenie wśród uczniów uczciwej rywalizacji - fair play, apetytu na zdobywanie wiedzy, możliwości wyboru zadań, w których konsekwencji podejmowane będą dobre lub błędne decyzje. Ciekawym pomysłem będzie zabawa w „korepetytora”. Uczestnicy, którzy wykażą się znajomością wiedzy z konkretnego zagadnienia, staną się ekspertami pozostałych i na odwrót. W grupie znajdą się uczniowie z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Ukłonem w ich stronę jest realizacja projektu w przedstawionej formie. Poprzez ruch, zabawę, współzawodnictwo i wiele atrakcyjnych konkursów, quizów, gier planszowych, układanek na czas, pracy grupowej, każdy uczeń znajdzie coś dla siebie - treści, które zapamięta. Dużo czasu spędzimy poza salą lekcyjną, zwłaszcza wtedy, kiedy będziemy realizować III i IV blok tematyczny. Wybrane zagadnienia do wykonania „przeniosą się" do domów uczniów, które będą realizowane według opracowanej instrukcji. Na zakończenie projektu zaplanowany został turniej wiedzy i umiejętności „rodzice kontra dzieci”. Spotkanie zapowiada się interesująco ze względu na fakt, że większość z rodziców w przeszłości była moimi uczniami.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

mPotęga

Utworzono dnia 07.09.2020, 15:20