Październik zapoczątkował cykl spotkań nawiązujących do tematyki projektu. Realizowano treści zawarte w pierwszym bloku tematycznym pt. „Zegar”. Projekcja filmu pt. „Zegary dawniej i dziś” wprowadziła uczniów w tematykę zajęć. Na podstawie zdobytej wiedzy, uczniowie podzieleni na grupy, losowo odpowiadali na pytania, przygotowane w formie aplikacji wygenerowanej na platformie LearningApps. Zastosowano formę teleturnieju „Milionerzy”; quizu: ile to minut, kwadransów i godzin; zadania matematyczne Karolci. W dalszej części wykorzystano wykreślankę, krzyżówkę oraz przygotowane domina, ćwiczono zamianę jednostek oraz upływ czasu. Pod koniec zajęć, uczniowie otrzymali do wykonania pracę domową. Z relacji dzieci wynika, że odrobili ją ze swoimi rodzicami, czego wyrazem są wspólne zdjęcia. Za wykonane ćwiczeń w grupie, indywidualnie oraz w domu, każdemu z uczniów przyznano punkty.